Zdjęcia z Wystawy Gołębi Młodych w Czaplinku

Regionalna Wystawa Gołębi Młodych w Czaplinku, która odbyła się w dniach 3-4 listopada 2012 r. pod patronatem Wojewody Województwa zachodniopomorskiego przeszła do historii. Udział wzięło 56 wystawców ze związków: bydgoskiego, gorzowskiego, szczecińskiego, rumskiego oraz goście z Niemiec, z okolic Marlow, a także hodowcy z naszego związku ale wystawiło tylko 29 członków t.j. 39% ogółu. Na wystawie zaprezentowano 609 szt. gołębi w 57 rasach oraz kilka raz kur i królików. Jeżeli można mieć pretensje do naszych hodowców to publiczność nie zawiodła przychodząc tłumnie w sobotę i niedzielę podziwiać ptasie piękności, bo wystawa gołębi rasowych to także święto dla okolicznej ludności.

Po raz pierwszy w wystawie nie wzięły udział władze samorządowe Miasta i Gminy Czaplinek.

Słowa podziękowania za organizację wystawy należą się kolegom: B. Szmidtowi, A. Polewaczowi, J. Rogowskiemu, A. Radlińskiemu, C. Muchowskiemu, T. Dziewiątkowskiemu, R. Krupie, R. Siekierce.

W podsumowaniu i zakończeniu wystawy udział wzięli: wice Wojewoda Województwa Zachodniopomorskiego p.Ryszard Mićko, który ufundował puchar dla najlepszego ptaka wystawy, dyrektor Departamentu Rolnictwa Sejmiku Województwa zachodniopomorskiego p.Jarosław Rzepa , radni Powiatu Drawskiego Pani Genowefa Polale i Wiktor Woś, z-ca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pani Beata Brojowo-Kuźmicz, kierownik biura P.A.R. i M.R. p. Stanisławowi Kuczyńskiemu. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom wystawy dziękuję i do zobaczenia za rok w Czaplinku i już teraz zapraszam na XV Jubileuszową Wystawę do Kobylnicy, która odbędzie się w dniach 5-6.01.2013 r.

 

Prezes Marian Jarząbek

 

Zobacz galerię z wystawy